Bugun...Felsefe Grubu Öğretmenliği İş Olanakları ve Maaşları


facebook-paylas
Tarih: 06-03-2020 11:02

Felsefe Grubu Öğretmenliği İş Olanakları ve Maaşları

Felsefe Grubu Öğretmenliği, geleceğin düşünen ve sorgulayan insan gücü ihtiyacını karşılayarak, ortaöğretim kurumlarında felsefe grubu derslerini  verebilecek  öğretmenler yetiştirmek amacıyla açılmış bir programdır.

FELSEFE GRUBU ÖĞRETMENLİĞİ EĞİTİM SÜRECİ

Felsefe Grubu Öğretmenliği 4 yıllık bir bölüm olup bu bölümde Felsefeye giriş, Metafizik Tarihi, Sistematik Felsefe ve Mantık, Psikolojiye giriş, kişilik ve Sosyal Psikoloji, Sosyal Teoriler Tarihi, eğitim ve Ergenlik Psikolojisi gibi dersler verilmektedir.

FELSEFE GRUBU ÖĞRETMENLİĞİ PUAN TÜRÜ

Felsefe Grubu Öğretmenliği eşit ağırlık puan türünden öğrenci alan bir bölüm olup 2019 yılı puanı en yüksek 289 puan, sıralama ise 277 binlerde görünmektedir.

İŞ OLANAKLARI

Felsefe Grubu Öğretmenleri devlet okullarında ve özel okullarda felsefe grubu öğretmeni olarak görev yaparlar. Devlet okullarında KPSS puanı ile atanırlar.

FELSEFE GRUBU ÖĞRETMENLİĞİ ATANMA PUANI

Felsefe Grubu Öğretmenliği 2020 yılı 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasında 136 öğretmen kontenjanı açılmış olup KPSS atama puanı 79 olarak görünmektedir.

MAAŞLARI

Felsefe Grubu Öğretmenleri Devlet okullarına atandıklarında maaşları 3.819 TL olarak görünmektedir. Özel okullarda maaş değişmektedir.Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Meslek Rehberi Haberleri

HABER ARA
  • BUGÜN ÇOK OKUNAN
  • BU HAFTA ÇOK OKUNAN
  • BU AY ÇOK OKUNAN
SON YORUMLANANLAR

"Devlet Okulu mu, Özel Okul mu?" Sizce Hangisi?


GÜNLÜK BURÇ
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI