Bugun...Hakimler ve Savcılar Kuruluna memur alımları KPSS dışına çıkarıldı


facebook-paylas
Tarih: 04-03-2020 09:19

Hakimler ve Savcılar Kuruluna memur alımları KPSS dışına çıkarıldı

4 Mart 2020 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan yönetmelik değişikliğiyle, Hakimler ve Savcılar Kuruluna memur alımları, KPSS yönetmeliği kapsamı dışına çıkarıldı.

Söz konusu madde:

18/3/2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin 3 üncü maddesinin birinci fıkrasına "Milli Savunma Bakanlığı" ibaresinden sonra gelmek üzere, "Hâkimler ve Savcılar Kurulu" ibaresi eklenmiştir.

Yönetmeliğin 3 üncü maddesinde ise Adalet Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığı ile İçişleri ve Dışişleri bakanlıklarının Bakanlık Teftiş Kurulları, Jandarma Genel Komutanlığı ve Askeri Adalet Teftiş Kurulları, kaymakam adayları, Dışişleri Bakanlığı aday meslek memurları, aday konsolosluk ve ihtisas memurları, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar uzman yardımcıları, İletişim uzman yardımcıları ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun değişik 1 inci maddesinin üçüncü fıkrasında sayılanlar ile Devlet senfoni orkestraları ve Devlet Klasik Türk Müziği Korosu sanatçıları bu Yönetmeliğin kapsamı dışındadır. ibaresi yer almaktadır.

Söz konusu değişikliğe göre büyük ihtimal Hakimler ve Savcılar Kuruluna memur alımlarında sözlü sınav yapılacak.Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KPSS Haberleri

HABER ARA
  • BUGÜN ÇOK OKUNAN
  • BU HAFTA ÇOK OKUNAN
  • BU AY ÇOK OKUNAN
SON YORUMLANANLAR

"Devlet Okulu mu, Özel Okul mu?" Sizce Hangisi?


GÜNLÜK BURÇ
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI